2023.08.24 godz. 12:41 Lublin, Lubelskie

Akt sprzedaży nieruchomości

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry, jeśli jest czterech współwłaścicieli nieruchomości i dwóch z nich chciałoby sprzedać swoje udziały trzeciemu to sporządza się jeden akt sprzedaży udziałów w nieruchomości, gdzie wymienia się obu sprzedających i kupującego czy konieczne jest sporządzenie dwóch aktów?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Robert Różycki

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 08 Lut 2024 07:15

Dzień dobry, w opisanej sytuacji jest mowa o dwóch transakcjach sprzedaży, tzn. odkupienie udziału od jednego współwłaściciela oraz odkupienie od drugiego współwłaściciela. W związku z powyższym, gdy są 2 transakcje sprzedaży to powinny być 2 akty notarialne. Pozdrawiam