2021.06.17 godz. 14:10 Wrocław, Dolnośląskie

Zajęcie komornicze

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry. Jeśli wraz z partnerką (związek nieformalny) mam kredyt hipoteczny, oboje jesteśmy właścicielami mieszkania, to czy w przypadku gdy ja mam długi, może nastąpić zajęcie komornicze naszego mieszkania?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Michał Filec

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 17 Cze 2021 16:51

Dzień dobry, owszem, może być prowadzona egzekucja komornicza z udziału w nieruchomości, wówczas współwłaściciel jest o tym informowany tak jak dłużnik (nie dochodzi jednak do zajęcia udziału współwłaściciela). Taka egzekucja jest dość problematyczna, ponieważ pozostaje właśnie kwestia współwłaściciela bez długu. Jeśli chodzi o kredyt hipoteczny - jak rozumiem jest on spłacany? Jeśli jest to tzw. kredyt frankowy, to w dłuższej perspektywie może Pan z konkubiną zmniejszyć skalę zadłużenia z tego tytułu przy obecnych trendach orzeczniczych przez pozwanie Banku. Pozdrawiam, adw. Michał Filec
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)