2020.10.15 godz. 20:46 Olsztyn, Warmińsko-mazurskie

rozwiazanie umowy o prace

Wyjaśnienie sytuacji

Dzien dobry jestem emerytem, podjelam prace, pracuje 2lata call , podpisalam umowe na czas okreslony. Czy moglabym i w jaki sposob, wypowiedziec umowe nie dotrzymujac 3 miesiecznego okresu wypowiedzenia

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sonia Konieczniak

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 16 Paź 2020 21:42

Szanowny Panie, zgodnie z art. 36 Kodeksu Pracy długość okresu wypowiedzenia umowy o pracę zależy od okresu zatrudnienia o danego pracodawcy. Jeżeli pracował Pan poniżej 6 miesięcy okres wypowiedzenia wynosi 2 tygodnie, przy co najmniej 6 miesiącach wynosi 1 miesiąc a przy co najmniej 3 latach 3 miesiące. Można także rozwiązać umowę o pracę za porozumieniem stron, wtedy kodeksowe okresy wypowiedzenia nie są wiążące. Z poważaniem adwokat Sonia Konieczniak
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 0% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)