2024.04.15 godz. 18:30 Bielsko-Biała, Śląskie

Jaki termin wypowiedzenia?

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry jestem nauczycielem przedszkola w przedszkolu niepublicznym. Chciałabym zmienić pracę. Jednak dyrekcja twierdzi że mam obowiązek pracy do końca czerwca. Pierwsza umowę u tego pracodawcy miałam od 01.10.2023 do 31.12.2023 a obecna od 02.01.2024 do 31.12.2024. jaki mam okres wypowiedzenia? Oraz czy mam onowiazy pracy do końca czerwca, gdy pracodawca twierdzi iż nie ma możliwości zwolnienia mnie wcześniej?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Bogumił Szmańda

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 28 Kwi 2024 13:51

Dzień dobry Obecna umowa trwa nie dłużej niż 6 miesięcy, zatem okres wypowiedzenia wynosi 2 tygodnie - zgodnie z art. 36 § 1 pkt 1) Kodeksu pracy. Z wyrazami szacunku