2021.11.19 godz. 13:56 Bieruń Nowy, Śląskie

Nękanie

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry jestem ofiara stalkera złożyłam wniosek na policję a prokurator wszczął śledztwo w sprawie w której jestem ofiara - czy powinnam mieć również swojego adwokata ?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Rafał Zieliński

Włocławek, Kujawsko-pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 21 Lis 2021 10:07

W takiej sytuacji jak Pani opisuje może mieć Pani pełnomocnika (radcę prawnego lub adwokata), który będzie Pani pełnomocnikiem w postępowaniu przygotowawczym, a następnie już jako Oskarżyciela Posiłkowego. Taka pomoc jak najbardziej ma swoją wartość, jednak jaka ona jest dokładnie zależy tak naprawdę od wszystkich okoliczności sprawy. Mówiąc najprościej profesjonalny pełnomocnik będzie osoba, która znając przepisy prawa oceni Pani sytuacje prawna i będzie wsparciem w toczącym sie postępowaniu. W razie pytań proszę o kontakt