2022.04.12 godz. 11:58 Bieruń Nowy, Śląskie

Nękanie

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry, jestem ofiarą stalkingu. Zlożylam już wnosek na policję i zostal on pozytywnie rozpatrzony przez prokuratora. Wszczęte zostalo postępowanie. Moje pytanie brzmi czy podczas rozprawy sądowej muszę uczestniczyć w rozprawie ? Nie chcę widzieć się ze stalkerem, czy w takim wypadku potrzebuję adwokata jako pelnomocnika? Czy tego typu rozprawy w sądzie odbywają się w obecności świadków ?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Łukasz Raczyński

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 13 Kwi 2022 10:01

Jako pokrzywdzona zostanie Pani przesłuchana przez sąd, zatem będzie musiała się Pani stawić przynajmniej na jednej rozprawie. Oprócz tego może mieć Pani pełnomocnika, który będzie stawiał się na wszystkich rozprawach i pilnował Pani interesów (np. dotyczących złożenia wniosku o naprawienie szkody lub zadośćuczynienie za krzywdę).

Zmodyfikowano dnia: 13 Kwi 2022 10:02