2023.11.26 godz. 08:03 Toruń, Kujawsko-pomorskie

Odroczenie terminu pierwszej rozprawy.

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry. Jestem osobą oskarżoną w sprawie karnej o przywłaszczenie. Termin pierwszej rozprawy w pierwszej instancji mam wyznaczony na 20 grudnia br. Od lipca 2023 jestem na zwolnieniu lekarskim i nie ma to związku z oskarżeniem. Jestem osobą z zaawansowaną chorobą nowotworową w oczekiwaniu na transplantacje. Mam stosowane dokumenty medyczne. Nie będę mogła się stawić 20 grudnia na rozprawie. Co mam uczynić? Nie stać mnie na obrońcę. Czy sąd odroczy termin rozprawy czy może wydać no wyrok zaocznie bez przesłuchania mnie? Z góry dziękuję za pomoc. Maria

Odpowiedzi prawników:

Prawnik

Anna Sutowicz

Olsztyn, Warmińsko-mazurskie

Odpowiedział(a) dnia: 30 Lis 2023 15:38

Jeżeli z jakiś powodów nie można stawić się na rozprawę w wyznaczonym terminie, należy swoją nieobecność usprawiedliwić pisemnie. Takie pismo powinno zostać złożone przed rozprawą. W przypadku niestawiennictwa z powodu choroby wymagane jest przedłożenie zaświadczenia lekarskiego wystawionego przez lekarza sądowego. Pismo zawierające powyższe informacje należy przesłać na adres Sądu z podaniem sygnatury akt sprawy (wskazana jest na wezwaniu), odpowiednio wcześniej przed wyznaczonym terminem rozprawy.