2023.08.08 godz. 10:30 Wronki, Wielkopolskie

Wykonanie pracy budowlanej

Wyjaśnienie sytuacji

Dzien dobry Jestem osobą prywatną Nie posiadam firmy Kolega jako wykonawca podpisał umowę ze swoim szwagrem (inwestorem) umowę aby wykonać ogrodzenie działki Zlecił mi tą pracę żebym mógł sobie dorobić kilka złotych Nic nie podpisywałem Umowa jest między nimi Dowiedziałem się że inwestor jest bardzo wymagający itd Powiedziałem że rezygnuje i niechce tego wykonać bo boje się o konsekwencje Kolega powiedział że ja jestem jego pracownikiem itd Ale to nie prawda Jestem tylko kolegą i nic innego nas nie łączy Żadna umowa o pracę Czy jeśli zrezygnowałem z wykonania to coś mi grozi ?? Po

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Michał Marcinkowski

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 14 Sie 2023 11:31

Skoro nie ma Pan żadnej umowy to na gruncie prawym w zasadzie nie ma Pan zobowiązania. Trudno będzie Pana koledze środkami prawnymi zmusić Pana do podjęcia pracy.