2022.11.14 godz. 14:45 Kłodzko, Dolnośląskie

Podziały majątkowe

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry, jestem Paweł mam brata Adama, ojca Mariana oraz matkę Danutę. Zmarł mi ojciec,który zostawił testament z wydziedziczeniem brata i matki . Małżeństwo to było fikcja od ponad 40 lat matka nie mieszkała z ojcem jednak nie mieli żadnego rozwodu ani nic w tym kierunku. Ojciec przez całe swoje dorosłe życie był rolnikiem potem przedsiębiorcą posiadał swoją działalność, dom , wiele zabudowań gospodarczych i pole . Chciałbym się dowiedzieć jak mogę rozwiązać sprawę spadku po ojcu aby móc kontynuować jego dzieło i być jednym właścicielem dobytku. Dodam iż matka jest osobą wiele lat chorą psychicznie

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 15 Lis 2022 14:37

Jak wynika z opisu - ojciec testamentem powołał Pan do całości spadku, jednocześnie wydziedziczając żonę i drugiego syna? W takiej sytuacji pierwszym krokiem będzie postępowanie o stwierdzenie nabycia spadku. W razie problemów lub pytań zapraszam do kontaktu
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)