2023.08.10 godz. 11:55 Warszawa, Mazowieckie

Wspólne mieszkanie

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry, Jestem po rozwodzie (2023). Mąż wyprowadził się z wspólnego mieszkania w 2021. Ja opłacam koszty czynszu, media, ubezpieczenia mieszkania. Mieszkanie zostało zakupione w 2017 roku. Zaciągnięty został kredyt. Ratę kredytu spłacamy po połowie. Kilka dni temu mąż oznajmił, że wraca do mieszkania i ma zamiar w nim mieszkać. Przy rozwodzie nie było podziału mieszkania. Nie mamy założonej sprawy o podział majątku. Ja zajmuję się dwójką dzieci (jedno niepełnosprawne). Nie mam dochodów. Czy w tej sytuacji mąż ma prawo wejść do mieszkania bez mojej zgody? Będę zmuszona się wyprowadzić.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 10 Sie 2023 13:39

O ile jest współwłaścicielem nieruchomości, to będzie miał prawo do korzystania z części tej nieruchomości. Doradzam wniesienie o podział majątku wspólnego i zniesienie współwłasności. Jeśli potrzebuje Pani odpłatnej reprezentacji przed sądem, zapraszam do kontaktu w tej sprawie: slawomir.suski@adwokatura.pl