2022.03.11 godz. 08:34 Bydgoszcz, Kujawsko-pomorskie

Alimenty

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry Jestem po rozwodzie i zgodnie z wyrokiem sądu syn mieszka ze mną a córka z matką. Nie mamy zasadzonych wzajemnych alimentow z racji powyższego. Córka za miesiąc kończy 18 lat. Wyprowadza się do chłopaka do innego miasta. Czy w związku z tym może wystąpić o alimenty przeciwko mnie mimo że ja na wychowaniu mam syna i nie otrzymuje alimentow od byłej żony ? Z góry dziękuję za odpowiedź

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Michał Światłowski

Tarnów, Małopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 11 Mar 2022 09:38

Córka może wystąpić o zasądzenie alimentów jeżeli zostaną spełnione ku temu przesłanki. To że ponosi Pan koszty utrzymania syna jest prawnie irrelewantne.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 66% uznało tę odpowiedź za pomocną (3 głosy)