2024.07.12 godz. 12:02 Wodzisław Śląski, Śląskie

Uchylenie obowiązku alimentacyjnego

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry, jestem po rozwodzie od lutego b.r.. Na córkę płacę zasądzone alimenty 500,00 zł przy opiece naprzemiennej - tak umówiłem się z byłą żoną bo zarabiała mniej ode mnie i miało to być takie wyrównanie i częściowo na wspólne wydatki dziecka - przedszkole, leki itp. Rozwód z orzeczeniem winy (nie mojej). Był to stan na czas złożenia pozwu rozwodowego w listopadzie 2022. Podstawowe rachunki hipoteka, czynsz, media to 50% wynagrodzenia, matka znalazła lepiej płatną pracę. Czy po złożeniu pozwu o uchylenie alimentów muszę je płacić do czasu prawomocnego wyroku? Proszę o wzór pozwu.

Odpowiedzi prawników:

Magister prawa

EDYTA KOSTRZEWA

Katowice, Śląskie

Odpowiedział(a) dnia: 15 Lip 2024 16:07

Witam serdecznie nasza Kancelaria specjalizuje sie w tego typu sprawach zapraszamy do BEZPŁATNEJ wstępnej konsultacji telefonicznej z naszymi prawnikami pod numerem tel 507-437-019
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 0% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)