2021.06.02 godz. 18:32 Gniezno, Wielkopolskie

Byla zona nie chce mi dać samochodu

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry, Jestem po rozwodzie przed podziałem majątku. Żona zabrała mi auto i nie chce mi go udostępnić. Jestem współwłaścicielem auta wpisanym na pierwszej stronie dowodu rejestracyjnego. Jest jakaś prawna możliwość zmusznia jej do tego? Bardzo dziękuję za pomoc

Odpowiedzi prawników:

Magister prawa

Patrycja Murawska

Lublin, Lubelskie

Odpowiedział(a) dnia: 04 Cze 2021 17:18

Porozmawiać otwarcie z małżonką bez gróźb najlepiej nagrywając rozmowę z prośbą o oddanie samochodu przedkładając dowód rzeczowy, że samochód należy do Pana i chce go Pan odzyskać. Ponowić z pełnym nagrywaniem sytuacji próby egzekucji swojego samochodu. W przypadku gdy nie da się odzyskać auta zgłosić przywłaszczenie samochodu wraz z opisem sytuacji - dodając dowody osobowe i rzeczowe (dowód zakupu, nagrania, możliwe zawezwać świadków) - czyli prób odzyskania samochodu do właściwej jednostki Policji lub Prokuratury.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (2 głosy)