2020.07.14 godz. 13:00 Bydgoszcz, Kujawsko-pomorskie

Komornik -upadlość konsumencka

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry . Jestem po upadłości konsumenckiej - sąd postanowił że mam spłacać 700 zł miesięcznie przez 3 lata ( oczywiście wszystko spłacam) . Natomiast upadłość żony została odrzucona . Czy komornik żony może zająć np. moje konto bankowe , bądź rzeczy które zakupiłem na fakturę na moje nazwisko ? Czy w tym wypadku działa jakoś rozdzielność majątkowa która została nadana z urzędu po upadłości konsumenckiej? Pozdrawiam

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Sławomir Żur

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 22 Lip 2020 13:47

Pytanie czy upadłość żony została oddalona czy odrzucona? bo to różnica