2020.04.19 godz. 11:42 Grójec, Mazowieckie

Nakaz podjęcia pracy od Wojewody.

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry, Jestem pracownikiem służby zdrowia – psychologiem, na co dzień pracuję m.in. w szpitalu powiatowym w Grójcu (woj. mazowieckie) na oddziale neurologii. Spodziewam się, że mogę lada dzień otrzymać nakaz pracy w innym miejscu, w celu walki z koronawirusem. Leczę się przewlekle z powodu nadciśnienia tętniczego. Jeśli już otrzymam pismo – decyzję, to w jaki sposób mam się od niej odwołać, jak sformułować pismo i na jakie artykuły prawne się powołać. I dodatkowo czy zaświadczenie lekarskie od lekarza rodzinnego z przychodni, gdzie się leczę jest wystarczającym dowodem?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Michał Filec

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 19 Kwi 2020 15:08

Dzień dobry, gdyby się tak stało - można się odwołać do Ministra Zdrowia za pośrednictwem Wojewody, będzie stosowne pouczenie wraz z decyzją w tym zakresie. Co do podstawy odwołania w Pana przypadku można się powoływać na wyłączenie z art. 47 ust. 3 pkt 4 ustawy o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi, tj. chorobę przewlekłą i na tę okoliczność załączyć dokumentację medyczną. Niestety decyzja jest natychmiastowo wykonalna, więc jeszcze przed rozpatrzeniem odwołania w razie niestawiennictwa będzie Pan narażony na sankcje. W razie wątpliwości - proszę pytać. Pozdrawiam.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)