2020.01.09 godz. 11:44 Warszawa, Mazowieckie

Przedlużenie umowy o prace,

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry, jestem pracownikiem Urzędu Skarbowego, w lutym wygasa mi umowa o pracę. Obecnie jestem na zwolnieniu, ponieważ jestem w 29 tyg.ciaży. Chciałabym czy mogę złożyć wniosek o przedłużenie umowy, jeśli tak to na jaki okres mi przysluguje? Dodam jeszcze, że odbyłam służbę przygotowawczą Ale nie miałam egzaminu wewnętrznego w urzędzie z przyczyn niezależnych ode mnie. Co mogę zrobić w mojej sytuacji. Pozdrawiam

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Karolina Gawlik

Dębica, Podkarpackie

Odpowiedział(a) dnia: 09 Sty 2020 13:15

Jeśli jest pani zatrudniona na podstawie umowy o pracę to zastosowanie znajdzie art. 177 § 3 k.p. zgodnie z którym umowa o pracę zawarta na czas określony albo na okres próbny przekraczający jeden miesiąc, która uległaby rozwiązaniu po upływie trzeciego miesiąca ciąży, ulega przedłużeniu do dnia porodu.