2023.05.08 godz. 14:16 Kraków, Małopolskie

Podział majątku

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry. Jestem przed rozwodem i postanowiliśmy z żoną podzielić majątek między sobą bez udziału sądu. Nie posiadamy intercyzy. W związku z tym że miałem największy wkład w mieszkanie, zostanę jego jedynym właścicielem i przejmę spłatę kredytu. Jak najsprawniej podzielić majątek według własnych wytycznych i czy da się to zrobić przed rozwodem? Jak wygląda procedura? Bardzo proszę o poradę prawną. Z poważaniem Sławomir

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 08 Lip 2023 15:39

Podział majątku możliwy jest dopiero po zniesieniu wspólności majątkowej (albo umownej, albo dopiero wyrok rozwodowy).