2021.12.20 godz. 13:29 Stalowa Wola, Podkarpackie

Czy mogę prosić o poradę

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry jestem w ciężkiej sytuacji.. mam kryzys z mężem bo miał romans .. ale kłamie że nie miał .. mam dowody ale on twierdzi że to publiczne pisanie było . I teraz znęca się nade mną. Najgorsze jest w tym że szantazuje mnie .. i co najgorsze jeszcze podsłuchiwał mnie bez mojej zgody a mamy dziecko i grozi mi że jak wrócę do domu to mi prawa rodzicielskie zabierze bo ma jakieś dowody

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Marek Wojciechowski

Leszno, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 21 Gru 2021 10:48

Dzień dobry! Proszę rozważyć możliwość złożenia pozwu rozwodowego w opisanej sytuacji - od Pani decyzji będzie też zależało, czy będzie tam wniosek o rozwiązanie małżeństwa z orzekaniem o winie czy też bez orzekania o winie. Proszę także pamiętać, iż w przypadku dochodzenia orzeczenia winy za rozkład pożycia małżeńskiego zasadnym będzie przedstawienie dowodów na poparcie takich twierdzeń. Podobnie sytuacja ma się w sprawie opisywanych przez Panią zarzutów związanych z "zabraniem" praw rodzicielskich - tutaj taka decyzja należeć będzie do sądu po przeprowadzeniu odpowiedniego postępowania i
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (2 głosy)