2022.03.15 godz. 14:49 Bydgoszcz, Kujawsko-pomorskie

Upadłość konsumencką

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry. Jestem w trakcie postępowania upadłościowego. Otrzymałam wezwanie na rozprawę kończąca upadłość konsumencką. Zostałam pouczona że muszę się stawić chyba że nieobecność będzie usprawiedliwiona. Moje pytanie brzmi czy muszę stawić się na takiej rozprawie? Dodam że jestem osobą chora na fobie społeczną, agorafobię i mam również stany lękowe przy nowych sytuacjach i przy osobach których nie znam.w wezwaniu zostało podane że jeśli się nie stawie to sąd weźmie tylko pod uwagę to co powie wierzyciel i może także umorzyć całe postępowanie upadłościowe. Czy jeśli złoże wniosek do sądu o usprawiedliwienie nieobecności wraz z zaświadczeniem od lekarza psychiatry i dokumentacja medyczna to czy to wystarczy?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Łukasz Raczyński

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 16 Mar 2022 18:09

Musi się Pani stawić. Jedynie zwolnienie lekarskie od lekarza sądowego może usprawiedliwić nieobecność. Może Pani również skorzystać z pomocy pełnomocnika, który stawi się za Panią w sądzie.