2020.10.16 godz. 08:10 Bydgoszcz, Kujawsko-pomorskie

Czy mpge prosic o poradę?

Wyjaśnienie sytuacji

Dzien dobry. Jestem w zwiazku malzenskim 6 lat. We wrzesniu tego roku czyli 2020 podpisalismy rozdzielnosc majątkowa. Niestety maz zmarl. Mam pytanie czy mimo rozdzielnosci majatkowej nalezy mi sie spadek po mężu. Mamy dwojke dzieci roczne i czteroletnie. Czy moge dysponowac majatkiem meza podejmowax wszelkie decyzje. Czy moge zalatwiac wszystkie sprawy urzedowe nawet te ktore zaczol maz. Co mam zrobic najpierw tak aby bylo wszytko wedlug prawa . Z gory dziekuje za szybka odpowiedz. Justyna Papke

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Anna Babiak

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 16 Paź 2020 09:33

Dzień dobry, rozdzielność majątkowa nie ma wpływu na spadkobranie. Powinna Pani złożyć wniosek do sądu o stwierdzenie nabycia spadku po mężu, ewentualnie udać sie do notariusza. Musi Pani to zrobić, aby móc załatwiać sprawy niedokończone przez męża.