2022.05.04 godz. 20:25 Szczytno, Warmińsko-mazurskie

Podział majątku

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry, jestem w związku małżeńskim od 15 lat i mamy wspólność majątkową. Od 5 miesięcy mamy z mężem problemy osobiste, mąż mnie zdradził, ale liczę na jego naprawienie błędów, terapię i powrót, bo mamy małoletnie dzieci i zresztą już taka próbę chciałam dać mężowi i sobie. Na rozwód się nie zgodzę. W kłótniach mąż chce podziału majątku by remontować mieszkanie swojej matki, w którym chce w razie co zamieszkać. Chcę tego podziału bez rozwodu. Ja nie chce tego, nie wraże zgody, bo chce byśmy dalej byli razem i są na to szanse. Co będzie jeśli mąż zlozy6o podział majątku bez mojej zgody?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Marta Rozwadowska-Kucka

Starogard Gdański, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 01 Cze 2022 18:46

Proszę się nie zgadzać. Nie musi Pani. Sąd nie daje z automatu rozdzielności.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)