2022.10.29 godz. 22:34 Łomża, Podlaskie

Moje mieszkanie

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry. Jestem wdową, za życia mojego męża byliśmy współwłaścicielami własnościowego mieszkania spółdzielczego. Po śmierci męża moja jedyna dorosła córka oddziedziczyła po ojcu 1/4 mieszkania . Córka oznajmiła mi, że chce sprzedać swoją część i nie potrzebuje mojej zdody na to. Czy jest to możliwe i co mam robić w takiej sytuacji?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Anna Albińska

Białystok, Podlaskie

Odpowiedział(a) dnia: 16 Lis 2022 22:54

Sprzedaż swojego udziału w nieruchomości jest możliwy bez zgody pozostałych współwłaścicieli, jednak w praktyce ciężko znaleźć na zakup takiego udziału chętnego. Może Pani również wystąpić z wnioskiem do sądu o zniesienie współwłasności z propozycją przyznania Pani na własność 1/4 części przysługującej córce za odpowiednią spłatą. W razie potrzeby zapraszam do kontaktu, pozdrawiam serdecznie.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)