2022.02.15 godz. 17:10 Mińsk Mazowiecki, Mazowieckie

Wycinka drzew przez sąsiada

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry! Jestem wielbicielką przyrody, która jest teraz notorycznie niszczona... Mój pradziadek posadził dęby na rogach działki - 80 lat temu. Teraz sąsiednią działkę kupili sąsiedzi, którzy wszystko chcą wycinać - i okazało się, że nowe obliczenia wykazały, że dęby nie są po naszej stronie... Nie rozumiem, jakim cudem po tylu latach ktoś stwierdził, że poprzednie wytyczenie granic było nieważne...? Czy istnieje jakaś szansa na uratowanie tych drzew? Inni sąsiedzi, kilka lat temu powycinali drzewa, które były na granicy działki, nie po ich stronie. Czy było to legalne? Byłam niepełnoletnia, nie mogłam tego sprawdzić ani zgłosić... Czy coś da się z tym jeszcze zrobić? Dziękuję i pozdrawiam serdecznie!

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Łukasz Raczyński

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 16 Lut 2022 13:55

Proszę poinformować sąsiadów, że procedura wycinki takich drzew wymaga zgody urzędu miasta/gminy oraz zezwolenia w stosunku do gatunków chronionych. Może Pani również próbować podważać nowe wytyczenie granic, aby wycinka zależała od Pani zgody.