2019.10.05 godz. 13:59 Warszawa, Mazowieckie

Oświadczenie o prawie pierwokupu

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry Jestem właścicielem 1/2 udziałów mieszkania spółdzielczego własnościowego drugie 1/2 udziałów posiada mój ojciec który jest w upadłości.Syndyk wysłał do mnie pismo że przysługuje mi prawo pierwokupu,w związku z tym w ciągu 7 dni muszę wysłać oświadczenie że chcę skorzystać z prawa pierwokupu.Czy jest jakiś wzór tego oświadczenia? i czy musi być ono potwierdzone notarialnie. Dziękuję

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Michał Burtowy

Poznań-Jeżyce, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 05 Paź 2019 16:49

Ze względu na to, że zakup nieruchomości wymaga formy aktu notarialnego, oświadczenie o wykonaniu prawa pierwokupu powinno być złożone w tej samej formie. Nie ma jednego, wiążącego wzoru takiego oświadczenia. W razie gdyby potrzebował Pan pomocy w sporządzeniu oświadczenia, proszę o kontakt w wiadomości prywatnej.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)