2022.09.23 godz. 12:21 Tresna, Śląskie

Dojazd do działki

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry, Jestem właścicielem działki otoczonej z każdej strony działką stowarzyszenia żeglarskiego nad jeziorem. Chcę tą działkę sprzedać, lecz nie mam sformalizowanej drogi dojazdu. Jestem właściciel działki od ponad 30 lat. Co w takiej sytuacji powinienem zrobić?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Marek Grochal

Kraków, Małopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 23 Wrz 2022 18:50

Dzień dobry, działkę bez dostępu do drogi publicznej można sprzedać. Oczywiście sytuacja taka negatywnie wpłynie na jej cenę. Sugerowałbym również aby w umowie sprzedaży wyraźnie zostało zaznaczone, że działka nie posiada dostępu do drogi publicznej, a kupujący jest tego świadomy i taki stan rzeczy akceptuje. Tak aby wyłączyć ewentualne jego roszczenia związane z wadą nieruchomości na przyszłość. W razie dalszych pytań zapraszam do kontaktu telefonicznie lub mailowo.