2024.02.07 godz. 18:26 Kalisz, Wielkopolskie

umowa zlecenie

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry, jestem zatrudniona na umowie zlecenie. W umowie jest zapisane "Za wykonanie zlecenia zleceniodawca wypłaci zlecenioboriocy kwotę 23.50zł/godzina złotych brutto. Dogadałam się z pracodawcą, że będzie mi wypłacał tak jak bym pracowała za pół etatu, a będę pracowała cały etat. Czy mogę odzyskać drugą połowę? Pracuję tutaj 5 miesięcy czyli teoretycznie powinnam dostać 5 razy połowę wypłaty jeszcze raz? Co zrobić w takiej sytuacji? Mam dowody, że byłam w miejscu pracy pn-pt 8-16. Aplikacja lokalizacyjna. Czy zleceniodawca ma obowiązek wypłacić mi zaległe środki? Jak go do tego zmusić?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Robert Różycki

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 08 Lut 2024 07:01

Dzień dobry, jeżeli rozliczenie jest godzinowe w umówię, a wykonywała Pani zlecenie 5 dni w tygodniu (mimo zapłaty za połowę tygodnia), to ma Pani roszczenie względem Zleceniodawcy o zapłatę wynagrodzenia za ten przepracowany czas. W ewentualnym postępowaniu, ważne jest dobre udowodnienie wykonanej pracy, oraz faktu, że ta praca została zlecona. Pozdrawiam,