2020.08.04 godz. 08:26 Szczecinek, Zachodniopomorskie

Zasiłek macierzyński

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry, jestem zatrudniona od 10 lutego na umowę na zastępstwo. W umowie, nie mam czasu do kiedy jestem zatrudniona. Zastepuję kobietę, która jest w ciąży. Rodzi we wrześniu 2020r. a do pracy zamierza wrócić w listopadzie 2021r. Okazało się, że zaszłam w ciążę, termin porodu mam na początek marca 2021r.W związku z powyższym proszę o udzielenie mi informacji czy po urodzeniu dziecka będę miała prawo do zasiłku macierzyńskiego i urlopu macierzyńskiego? Będę wdzięczna za odpowiedź. Pozdrawiam Z poważaniem Anna

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Karolina Gawlik

Dębica, Podkarpackie

Odpowiedział(a) dnia: 14 Sie 2020 10:37

Jeżeli w chwili urodzenia dziecka będzie Pani nadal zatrudniona będzie Pai miała Prawo do zasiłku macierzyńskiego.