2022.07.28 godz. 15:56 Rzeszów, Podkarpackie

Okres wypowiedzenia umowy - nauczyciel

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry, jestem zatrudniona w szkole jako nauczyciel na czas określony od 1.09.2021 do 31.08.2022. Pracuję w szkole 2 rok. W kwietniu podpisałam dokument "porozumienie zmieniające warunki umowy o pracę", w którym zawarte są dwa punkty - strony oświadczają, że do umowy o pracę zawartej w dniu 26.08.2020 na czas określony wprowadzają następujące zmiany: 1. Czas określony od 1.09.22 do 31.08.2023 i punkt 2. Zmiana wynagrodzenia. Wczoraj otrzymałam propozycję innej pracy. Moje pytanie brzmi, czy obowiązuje mnie miesięczny, czy 3 miesięcy okres wypowiedzenia. Serdecznie dziękuję za odpowiedź.

Odpowiedzi prawników:

Aplikant

Marcin Długaszek

Lublin, Lubelskie

Odpowiedział(a) dnia: 29 Lip 2022 13:46

Dzień dobry, okres wypowiedzenia umowy o pracę jest uzależniony od faktycznego stażu pracy u danego pracodawcy. To, że zostało zawarte porozumienie zmieniające nie wpływa na przepracowany dotychczas okres u pracodawcy. Zgodnie z tym co Pani napisała, jest Pani zatrudniona od 1.09 czyli dłużej niż 6 miesięcy, ale krócej niż 3 lata, a więc okres wypowiedzenia będzie w Pani przypadku wynosił 1 miesiąc. Pozdrawiam