2023.10.28 godz. 11:15 Złotoryja, Dolnośląskie

Zatarcie kary

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry jeżeli 2 lata temu zostałem skazany za przestępstwo 157kk na karę grzywnej i ja spłaciłem to zatarcie następuje po roku ? Bo mam sprawę w toku z art 157kk i prokurator powiedział że nie mogę dostać wyroku w zawieszeniu bo byłem karany z 157kk ale jeżeli jest zatarcie to mogę tak ?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Michał Filec

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 31 Paź 2023 17:35

Dzień dobry, potwierdzam, że zatarcie skazania następuje po roku od zapłaty grzywny, ale jeśli tam był jeszcze jakiś środek karny albo środek kompensacyjny to nie wcześniej niż przed jego wykonaniem. Inna rzecz, że przy karze grzywny możliwa jest kara pozbawienia wolności w zawieszeniu, bo nie był Pan w takim razie wcześniej skazany na karę pozbawienia wolności (art. 69 § 1 k.k.). Pozdrawiam, adw. Michał Filec