2022.02.24 godz. 10:20 Poznań, Wielkopolskie

Możliwa wojna a kredyt hipoteczny

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry, jutro mamy podpisywać umowę z deweloperem u natoariusza na pół bliźniaka, a w marcu umowę kredytową z bankiem. Co stałoby się z naszym kredytem i inwestycją dewelopera pod kątem prawnym, jeśli wybuchłaby wojna? Jakie mamy rozwiązanie prawne na takie sytuacje? Czy to dobry moment na takie decyzje? Czy nasz kredyt zostałby wstrzymany i przestalibyśmy być wtedy obciążani ratami? Bardzo proszę o możliwe szczegółową odpowiedź. Dziękuję.

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Łukasz Raczyński

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 24 Lut 2022 10:33

Co do zasady kredyt nie zostałby wstrzymany, a raty nadal podlegałyby spłatom. Proszę jednak przeanalizować zapisy w umowie, być może znajdują się tam zapisy dotyczące siły wyższej.