2023.05.10 godz. 11:43 Wrocław, Dolnośląskie

Świadectwo o pracę a praca zlecenie

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry, kiedy weszły w życie przepisy, że nie dostaje się świadectwa o pracę na umowie zlecenie? Pytam ponieważ mój znajomy pracował na umowie zlecenie kiedyś i dostał świadectwo pracy - zdziwiło mnie to, mi pracodawcy nie chcieli takiego wydac a szkoda bo miałabym wiekszy dodatek stażowy. Pozdrawiam, Barbara

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Agnieszka Wolnicka-Uranin

Ostrów Wielkopolski, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 11 Maj 2023 13:46

Dzień dobry, świadectwo pracy istnieje tylko przy umowie o pracę. W sytuacji umowy zlecenie proszę się ubiegać o zaświadczenie o okresie zatrudnienia. Ten dokument powinien wystarczyć dla celów dodatku stażowego.