2024.02.12 godz. 07:40 Wrocław, Dolnośląskie

Jaka kara?

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry kilka dni temu podróżując autem (opady deszczu, mokra nawierzchnia) zapaliło się żółte światło, zaczęłam hamować lecz niestety z powodu ilości wody na jezdni auto nie wyhamowało a ja przejechałam po ok. 1-2sek jak zapaliło się czerwone światło (dodam że gdybym nie hamowała raczej przejechałabym na żółtym) Co mi za to grozi i jakie mogą być tego konsekwencje?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Bartosz Butkiewicz

Szczecin, Zachodniopomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 12 Lut 2024 18:13

Dzień dobry, zgodnie z zapisem kodeksu wykroczeń ten kto nie stosuje się do znaku lub sygnału drogowego albo do sygnału lub polecenia osoby uprawnionej do kierowania ruchem lub do kontroli ruchu drogowego, podlega karze grzywny albo karze nagany.