2021.06.24 godz. 22:21 Grodzisk, Wielkopolskie

Niesprawne auto

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry. Kilka dni temu zakupiłam auto od osoby prywatnej. Okazało się że w aucie jest popsuty alternator o czym nie zostałam poinformowana. Dopiero po przejechaniu kilkunastu kilometrów sprawa wyszła. Czy jest szansa w tej sytuacji na zwrot auta? Czy to jest uznawane jako wada ukryta?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Marta Rozwadowska-Kucka

Starogard Gdański, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 26 Cze 2021 18:07

Kwestia oceny u mechanika, czy to wada, czy normalne zużycie. Jeśli wada - skorzystać z rękojmi -np. zażądać obniżenia ceny.