2024.02.15 godz. 08:49 Wszedzień, Kujawsko-pomorskie

Wykonanie - plagiat

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry, klient mojej Żony zlecił jej przepisanie tekstów na swojego bloga firmowego. Teksty te wcześniej pisał jego wspólnik w dość chaotyczny i humorystyczny sposób. Usługa została wykonana zgodnie ze zleceniem, teksty zostały pozbawione tych akcentów, napisany w bardziej poważny, profesjonalny sposób. Jednak w międzyczasie wspólnicy się pogryźli i jeden pozwał klienta mojej Żony o plagiat. Sąd wydał wyrok prawomocny (nie sprawdziłem tego), i uznał że teksty są plagiatem. Teraz ten klient chce zadośćuczynienia i zwrotów poniesionych kosztów. Od czego mogę zacząć?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Michał Marcinkowski

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 16 Lut 2024 17:18

Z treści tego zapytania wynika, że roszczenia zatrzymają się najpewniej między wspólnikami. Pana żona wykonywała zlecenie. Jeśli zostanie skierowane wobec niej jakiekolwiek roszczenie, to trzeba będzie się do niego odnieść.