2022.05.18 godz. 11:00 Alwernia, Małopolskie

Niesłusznie naliczona faktura

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry. Korzystałem z serwisu do zamawiania usług kurierskich www.paczke.pl. Po poprawnym wypełnieniu formularza w w/w portalu, usługa kurierska została zrealizowana (kilka paczek). Po kilku tygodniach dostałem maila z fakturą do dopłaty za usługi kurierskie. Właściciel serwisu www.paczke.pl twierdzi, że podczas wypełniania formularza nie zaznaczyłem opcji "niestandard" i dlatego zapłaciłem za przesyłkę za mało. Oczywiście jestem pewien, że opcja "niestandard" została przeze mnie zaznaczona i nie miałem wiedzy na temat tego, czy po zaznaczeniu cena powinna się zmienić. Zamawiając kilka przesyłek za każdym razem sytuacja wyglądała jak na filmie (cena bez zmian), więc zamówiłem tyle przewozów, ile potrzebowałem. https://www.youtube.com/watch?v=mSS7x3h-HAg W/w Pan przekazał fakturę (ponad 700zł) do firmy windykacyjnej. Czuję się oszukany, wygląda to na jawne wyłudzenie. Co mam zrobić? Jak bronić się przed nieuczciwymi praktykami?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Marta Rozwadowska-Kucka

Starogard Gdański, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 26 Maj 2022 23:01

Proszę czekać na sprawę sądową. Tam druga strona będzie musiała udowodnić złe informacje w formularzu Firma windykacyjna nie ma prawa do przymusowego ściągania należności Najpierw musi być wyrok sądu. Proszę zabezpieczyć filmik z tego jak wyglądał proces zamówienia. Jeśli faktycznie była zaznaczona opcja, a przez błąd na stronie wyższa kwota się nie naliczała jest o co powalczyć. Sprawa jednak oczywista nie jest, bo pewnie w cenniku były już prawidłowe kwoty. Pozdrawiam adwokat Marta Rozwadowska - Kucka www.rozwadowska-kucka.pl
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)