2023.07.31 godz. 12:30 Tczew, Pomorskie

Kruk, Prokura, zajęcie nieruchomości

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry. Kruk przejął moje wierzytelności od mBank SA i na wniosek Prokura NSFIZ (wiem, że te podmioty są ze sobą powiązane) prowadzi wobec mnie postępowanie egzekucyjne. Komornik z miasta Tczew, Jarosław Szweda. Starałam się spłacać po 1000 zł miesięcznie, ale w tej chwili Kruk żąda ode mnie wpłat rzędu 4500 miesięcznie (plus odsetki). Jest to dla mnie, jako osoby bezrobotnej beż prawa do zasiłku, zarejestrowanej w PUP kwota nie do przyjęcia. Sama wyszłam z propozycją spłacania po 2 tys. miesięcznie (tyle mógłby mi pomóc mój życiowy partner),'a wtedy oni wyszli z tą nierealną propozycją.

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Katarzyna Papiorek

Tarnowskie Góry, Śląskie

Odpowiedział(a) dnia: 01 Sie 2023 21:43

Dzień dobry, jeżeli nie posiada Pani żadnych dochodów, ani majątku, komornik nie będzie w stanie nic od Pani wyegzekwować i prawdopodobnie umorzy postępowanie jako bezskuteczne. Trudno wyczerpująco określić Pani sytuację bez analizy dokumentów, ale to, że Kruk żąda od Pani rat 4.500 zł, nie oznacza, że komornik będzie mógł tę kwotę od Pani wyegzekwować. Nie sposób ściągnąć dług z osoby, która nic nie ma. Dług oczywiście nie zniknie i za jakiś czas Kruk zapewne ponowi egzekucję (przez ten czas odsetki będą naliczane).