2023.02.01 godz. 13:57 Ciechanów, Mazowieckie

Pracownicze Plany Kapitałowe

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry, księgowa w firmie, w której jestem zatrudniona informuje mnie, że nie mogę zrezygnować z Pracowniczego Planu Kapitałowego ze względu na wejście w życie ustawy, która mówi o tym, że od 01.04.2023r. Pracownik niezależnie od zgody musi przystąpić do PPK. Nie chce przyjąć mojej pisemnej rezygnacji. Chciałabym zrezygnować z PPK, stąd moje pytanie, czy naprawdę nie mogę złożyć rezygnacji? Co mogę zrobić w takiej sytuacji?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Agnieszka Wolnicka-Uranin

Ostrów Wielkopolski, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 01 Lut 2023 18:01

Dzień dobry, aktualna rezygnacja z PPK traci swoją moc z końcem lutego 2023 r.. Aby nie zostać automatycznie zapisanym należy złożyć ponownie rezygnację z PPK na piśmie, którą pracodawca musi uwzględnić. Nie ma konieczności opłacania PPK.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (2 głosy)