2023.06.26 godz. 13:23 Trzcianka, Wielkopolskie

Słup energetyczny na działce

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry Kupiliśmy działkę budowlaną, na której znajduje się słup średniego napięcia. W akcie notarialnym jest tylko zapis, ze znajduje się słup, który utrudnia swobodna zabudowe. Nigdzie nie ma zapisu o tym, czy jest jakaś umowa z enea? Czy stoi bezprawnie. Pisałam kiedyś do enea, ale odpisali maila, że mają prawo korzystać, ale nie nie napisali na jakiej podstawie. Czy jest możliwość odszkodowania od enea jeśli nie ma żadnej umowy o słupie na mojej działce?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 27 Cze 2023 19:44

Odszkodowanie z tego tytułu jest możliwe tylko w przypadku bezumownego korzystania z działki. Zapraszam do kontaktu w tej sprawie: slawomir.suski@adwokatura.pl