2022.11.16 godz. 13:27 Stargard Szczeciński, Zachodniopomorskie

Wypowiedzenie, L4 urlop

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry, mam 25 lat, czyli nie odprowadzam podatku za wynagrodzenie. 28.10 dostałam wypowiedzenie z pracy, które kończy się 30.11. Od dnia dzisiejszego jestem na L4 do 30.11. Mam niewykorzystane 10 dni urlopu. Czy pracodawca ma prawo wypłacić mi za te dni? Jeśli tak to ile? Pozdrawiam :)

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Agnieszka Wolnicka-Uranin

Ostrów Wielkopolski, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 18 Lis 2022 11:50

Dzień dobry, pracodawca ma obowiązek wypłaty ekwiwalentu za niewykorzystany urlop po ustaniu zatrudnienia. Nie jestem stanie obliczyć kwoty należnej z uwagi na brak jakichkolwiek szczegółów dotyczących umowy i wynagrodzenia. Pozdrawiam Agnieszka Wolnicka-Uranin tel. 607153023 e-mail 607153023