2024.01.22 godz. 07:32 Radomsko, Łódzkie

Kwota alimentów

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry. Mam córkę w wieku lat 3. Jej ojciec przebywa obecnie za granicą, pracuje na umowę o pracę w Szwajcarii,jego zarobki to ponad 3 tys franków. Jest od 8 msc, wcześniej nie płacił alimentów, ale zaczął wiec wstrzymałam egzekucję komorniczą. Stwierdził, że jeśli pójdę do sądu ponownie maksymalną kwotę jaką otrzymam to 500 zł. Wydaję mi się (znam dane jego zakładu pracy), że gdybym wniosła pozew to sąd jest w stanie zasądzić większą kwotę i jakoś ją wyegzekwować. Proszę o pomoc jak by to przebiegało gdybym zdecydowała się na drogę poprzez sąd.

Odpowiedzi prawników:

Prawnik

Martyna Wojciechowska

Gorzów Wielkopolski, Lubuskie

Odpowiedział(a) dnia: 22 Sty 2024 09:27

Dzień dobry, Sąd rodzinny zasądza teraz alimenty na poziomie 800 zł w trybie zabezpieczenia czyli jeszcze przed wszczęciem procesu, ale zależy od miejsca, gdzie Pani z córką mieszkają, usprawiedliwionych potrzeb dziecka itd, Proszę pamiętać, że niealimentacja to przestępstwo, a jeśli nie jest Pani w stanie wyegzekwować alimentów od ojca dziecka, to alimenty do kwoty 550 zł wypłaca Fundusz. Proszę w wolnej chwili o kontakt z kancelarią - 784 493 017/kancelaria@mwojciechowska.pl, pomogę Pani. Im szybciej złoży Pani pozew w sądzie,tym szybciej będzie Pani uzyskiwać wyższe alimenty.