2024.06.22 godz. 08:27 Glincz, Pomorskie

Windykacja wpis do księgi

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry, mam dług po mediacji w wysokości 59 000 zł, który przez zmniejszenie rat przeze mnie został oddany do komornika. Wierzyciel CF1 doataje od 3 msc wpływ z wypłaty, około 7500 zł ma na tą chwilę. Zadzwonił do mnie i powiedział, że robi wpis na nieruchomość bo ja nie będę tak dlugo im splacala. Dal mnie czas na połowę wplaty do 9 lipca. Czy ja mogę ponownie złożyć wniosek do sądu na windykację i uchroni mnie to od wpisu ? Żadnych pism nie przysyłają mogę rozmawiać tylko z jedną osobą, która jest chamska. Każe mnie dać warunki, a potem je odrzuca. Prosiłam aby dał mnie 2 msc na spłatę, gdyż nieruchomość mam w sprzedaży, ale im o tym nie powiedziałam. Czy jeśli zawrę przedwstępną umowę z kupującym to mogę jakoś zablokować wpis.

Odpowiedzi prawników:

Prawnik

Anna Jedynak

Katowice, Śląskie

Odpowiedział(a) dnia: 24 Cze 2024 12:07

Czy mogę prosić o więcej szczegółów? Nie można od tak zrobić wpisu do księgi wieczystej. Trzeba wykaz interes prawny. Ale Pani opis jest bardzo ogólny i dla mnie wynika z niego że wierzyciel był już sądzie, tylko zawarliście Państwo ugodę, której Pani nie realizuje, skoro wierzyciel udał się dokomornika? Nie za bardzo rozumiem w jakiej sprawie Pani chce się udać do sądu?