2023.01.19 godz. 14:42 Chocz, Wielkopolskie

nieruchomość

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry mam duży problem z siostrą a mianowicie mam jedyną siostrę która nie wiadomo czemu mi i całej mojej rodzinie zatruwa życie chce mnie wykończyć jestem przez jej osobę kontrolowany a mam 45lat ona 52 i szykanowany jest to osoba bez próderyjna ma się za osobę lepszą od innych a szczególności o demnie jak to mówią w mojej miejscowości to jest ta co jest lepiej urodzona ja jestem osobom strasznie spokojną jestem osobą niekaraną pracowałem w szkole i musiałem z krs co rok wyciągać dokument o niekaralności nie mam nawet mandatu ale do rzeczy w roku 2004 przeprowadziłem się do rodziców do bloku ponieważ mój teść który już nie żyje pił i gdy mnie nie było znęcał się nad moją żoną w 2018 roku umarł mój ojciec który był względnie dobrym człowiekiem po nim wraz z matką i siostra przeprowadziliśmy postanowienie spadkowe mieszkania a którym mowa w ubiegłym roku w na początku sierpnia umarła moja matka wciąż z nią mieszkaliśmy jak i ojcem przed śmierciom tak i matką się opiekowaliśmy choć matka niebyła dobrym człowiekiem ponieważ nie miała własnego zdania oraz nie czuła więzi rodzinnej z nikim wolała koleżanki niż rodzinę ale dokąd mieliśmy iść musieliśmy z nią mieszkać i siedzieć cicho po jej śmierci moja jedyna siostra bardzo szybko przeprowadziła spadek po rodzicach myślałem że po śmierci matki się zmieniła ale ona się zmieniała żebym jak najszybciej przeprowadzić tą sprawę teraz gdy zostało uregulowane i każdy z nas ma po ½ udziału straszy mnie że mam ją jak najszybciej spłacić albo spierdalać bo ona chce sprzedać mieszkanie bo potrzebuje pieniędzy grozi mi sms nie dzwoni obraża mnie i moja żonę wcześniej też to robiła myśli że jej wszystko wolno ma się za lepszą od innych najchętniej bym poszedł z tego domu ale nie stać mnie na wynajęcie domu ledwo z żoną wiążemy koniec z końcem ja płacę czynsz co miesiąc do spółdzielni ponad 900zł i wszystkie inne media wiadomo używamy tego lokalu pod koniec roku z żoną straciliśmy pracę ja dorabiam naprawiam komputery byłem nawet w gminie o dodatek mieszkaniowy ale mi odmówili bo mieszkanie ma ponad 75 m a nas jest tylko trzech ja żona i nieletnia córka siostra chce nas wywalić na bruk chce zlicytować mieszkanie ja nie mam jej z czego spłacić ona ma gdzie mieszkać po nocach nie śpię musiałem zablokować jej numer bo mnie obrażała przez nią wpadłem depresje po prostu chce mnie zniszczyć chyba ja i cała rodzina wylądujemy na bruku proszę o radę dziękuję .

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 30 Sty 2023 14:05

Dzień dobry. W Pana sytuacji konieczne będzie postępowanie o dział spadku ze zniesieniem współwłasności nieruchomości. Obecnie siostra może sprzedać jedynie sój udział, a nie całe mieszkanie. Jeśli chce Pan zostać w mieszkaniu, konieczny jest dział spadku - o czym wspomniałem po wyżej - z jednoczesną spłatą udziału siostry (sporna będzie z pewnością wartość spadku i termin spłaty). Zapraszam do kontaktu w tej sprawie email: slawomir.suski@adwokatura.pl