2021.12.16 godz. 14:17 Wrocław-Fabryczna, Dolnośląskie

Zrzeczenie prawa spadku

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry Mam dwie młodsze siostry. W wieku 42 lat i 35 lat druga. Moja mama zmarła 6 lat temu. Z ojcem nie mieli ślubu. Mama miała dom i 1h19 arów ziemi. Po jej śmierci sąd przyznał nam dom i ziemię. Jest to nasza ość nie zgody. Chciałbym się zapytać jaka jest procedura bym mogła się zrzec zaocznie mojej części spadku. Jestem zmęczona tą szarpaniną. Pozdrawiam Nina

Odpowiedzi prawników:

Prawnik

Aleksandra Balik

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 16 Gru 2021 14:25

Zaocznie może Pani jedynie uczestniczyć w sprawie sądowej o dział spadku. Najlepiej dokonać sądowego działu spadku zrzekając się spłat od sióstr.