2023.07.20 godz. 01:17 Włocławek, Kujawsko-pomorskie

Wezwanie od windykacji

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry. Mam dziwną sytuację, ponieważ w skrzynce w mieszkaniu po babci znalazłam list kierowany do mojego ojca biologicznego. Jest to list z windykacji Asseta S.A., gdzie informują, że wykupili jakiś dług z 2009 roku i że tyle i tyle jest do zapłaty. Najśmieszniejsze w tej sytuacji jest fakt, że Mój biologiczny ojciec nie żyje od 2012 roku. Co w takiej sytuacji? Czy mam zapłacić tę kwotę? Dodam, że po śmierci ojca nie było prowadzonej żadnej sprawy spadkowej.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 20 Lip 2023 10:48

Po pierwsze - wierzyciel ma możliwość wniesienia o przeprowadzenie postępowania spadkowego, a po drugie możliwe, że roszczenie wierzyciela uległo już przedawnieniu. Zapraszam do kontaktu w tej sprawie: slawomir.suski@adwokatura.pl
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)