2020.07.10 godz. 12:01 Otwock, Mazowieckie

Potrącenia komornicze

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry.Mam komornika , nie alimenty, pracuje na umowę o pracę ostatnio zarabiam na pograniczu pensji minimalnej przy ostatnim wynagrodzeniu pracodawca potrącił mi 500 zł dla komornika.Czy może tak postępować.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Arkadiusz Polański

Kielce, Świętokrzyskie

Odpowiedział(a) dnia: 10 Lip 2020 22:37

Zależy z jakiego tytułu posiada Pan załużenie, bądź obowiązek zapłaty świadczenia. Natomaist poza ustawowo określonymi zobowiązaniami pracodawca nie powinien dopuszczać się potrąceń z pensji minimalnej. Należy w tej sytuacji formalnie wezwać pracodawcę do wyjaśnienia na jakiej podstawie dokonuje potrąceń z pensji.. Moja Kancelaria zajmuje się tego rodzaju sprawami. Zapraszam do skorzystania z moich usług. Kontakt tel. 782 082 575, e-mail: drapolanski@gmail.com. Pozdrawiam serdecznie.