2022.11.14 godz. 15:40 Warszawa, Mazowieckie

Przedawnienie.

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry, mam krótkie pytanie. Po jakim czasie następuje przedawnienie postępowania? Trwa śledztwo od Lutego 2013r,z art 286 kk i 299 kk, oszustwo i pranie brudnych pieniędzy. Prokuratura od 2013r nie jest w stanie zakończyć postępowania i przedstawić aktu oskarżenia. Czy mają jakiś określony termin żeby przedstawić akt, lub zakończyć śledztwo? Czy może jest jakiś termin po którym nastąpi przedawnienie? Wiem że coś takiego ma miejsce, aczkolwiek nie wiem jaki to termin. Dziękuję bardzo i pozdrawiam serdecznie. Tomasz

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 19 Lis 2022 09:38

Karalność w obu przypadkac ustaje po 15 latach, przy czym okres ten ulegnie przedłużeniu o kolejne 10 lat z uwagi na fakt, że w tym okresie wszczęto postępowanie.