2023.09.25 godz. 18:47 Olsztyn, Warmińsko-mazurskie

Alimenty

Wyjaśnienie sytuacji

Dzien dobry. Mam na imie Grzegorz mieszkam w Irlandi, ubieglego roku tj. 08,04,2022 moja byla partnerka przeprowadzila sie do Polski zostawiajac ze mna 12 letniego syna oraz obiecala placic alimenty tak jak ja niej placilem kiedy syn mieszka ze mna. Do dnia dzisiejszego nie zaplacila ani grosza, czy mozna cos z tym zrobic. Z gory dziekuje za odpowiedz.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 25 Wrz 2023 21:56

Złożyć pozew o alimenty, a następnie w razie uchylania się od uiszczania należności - wszcząć egzekucję komorniczą