2021.08.11 godz. 15:11 Koszalin, Zachodniopomorskie

Jak mogę odzyskać alimenty

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry, mam następujące pytanie. Mieszkam na Białorusi i jestem obywatelem Białorusi. Mam przyznane przez sąd w Polsce alimenty od mojej byłej żony, która mieszka w Polsce. Wyplaca mi o połowe mnie niz przyznał sąd. W jaki sposób mogę odzyskać nie zaplacone mi pieniądze? Mogę to jakoś załatwić przez instytucje na Białorusi, czy muszę jechać do Polski?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Arkadiusz Stelmach

Szczecin, Zachodniopomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 19 Sie 2021 10:59

Powinien Pan złożyć wniosek o wszczęcie egzekucji do komornika, właściwego dla miejsca zamieszkania byłej żony, zakładając że taka jeszcze się nie toczy. Nie musi Pan jechać do Polski wystarczy nadanie stosownego pisma wraz z tytułem wykonawczym pocztą albo ustanowienie pełnomocnika w Polsce.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (2 głosy)