2023.07.04 godz. 09:52 Gdańsk, Pomorskie

SMSy z nieznanych mi numerów

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry Mam następujący problem i nie wiem co z nim zrobić, gdzie się z tym udać. Kiedyś, ze dwa lata temu, jak i tydzień temu dostawałem wiadomości z obcego numeru telefonu. Niby nic w nich takiego nie było, zero gróźb, wyzwisk itp. Nie było to też uporczywe. Wiadomości brzmiały mniej więcej tak "haha mówiłem że przegrasz", "szkoda mi ciebie ale co poradzisz", "spytaj znajomej to ci powiem". Moja była dziewczyna też dostawała takie wiadomości, teraz nie wiem. Najgorsze jest to że kiedyś myślała że to ja :/ Bardzo chciałbym się dowiedzieć kto wysyła te wiadomości. Czy jest na to jakiś sposób, na dowiedzenie sie czyj to numer? Polocja, detektyw lub inny? Z góry dziekuje

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Bartosz Butkiewicz

Szczecin, Zachodniopomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 04 Lip 2023 10:54

Szanowny Panie, organy ścigania mogą zająć się sprawą gdy zostanie złożone zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa. Jednakże jak Pan sam wspomniał ciężko w obecnej sytuacji wskazywać na np. groźby karalne lub inne dostrzeżone przestępstwa. Sugeruje w tym zakresie skorzystać z porad lokalnego mecenasa, który po analizie całości posiadanego materiału być może zaproponuje określone rozwiązanie.