2023.08.29 godz. 13:22 Urszulin, Lubelskie

Czy mogę prosić o pomoc

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry, mam nietypową sytuację. Gdy kupowałam kosmetyki z mamą oraz siostrą, brałyśmy kosmetyki z napisem tester, nigdzie w sklepie nie było napisane że tego nie wolno brać do domu więc wzięliśmy te testery. W piątek przyjechała do nas policja z zarzutami kradzieży. Wyliczyli nam to wszystko na kwotę 740 zł. Czy prokurator dzieli tą sumę na trzy osoby? I co nam grozi za to. Pozdrawiam

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 29 Sie 2023 14:18

W obecnym stanie prawnym jest to jeszcze przestępstwo zagrożone karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. Kwota nie będzie podzielona na trzy - każda z osób będzie miała zarzut "wspólnie i w porozumieniu...". Jeśli potrzebujecie Paanie obrońcy w tej sprawie, zapraszam do kontaktu: slawomir.suski@adwokatura.pl (www.adwokatsuski.pl)